Akcesoria na siłownię – w co warto się zaopatrzyć?

Wielkimi krokami zbliża się Nowy Rok i noworoczne postanowienia. Jednym z celów jakie zazwyczaj stawiamy sobie w tym czasie jest rozpoczęcie treningów na siłowni. W co zaopatrzyć się, aby ćwiczenia były dla nas bezpieczne i komfortowe?

Rzeczy podstawowe – odzież, buty, ręcznik, woda

Strój sportowy to podstawa. Na siłownię możemy zabrać zarówno krótkie spodenki z koszulką, jak i dres. Najważniejsze, aby odzież nie krępowała nam ruchów i żebyśmy czuli się w niej swobodnie i komfortowo. Bardzo ważną częścią garderoby osoby ćwiczącej są buty. Modele sportowe zapewniają nie tylko wygodę, ale także zmniejszają ryzyko kontuzji. Jeżeli nie wiemy jak dopasować odpowiednie dla siebie obuwie, to poprośmy o pomoc obsługę w sklepie sportowym. Wybierając się na siłownię należy pamiętać o zabraniu ze sobą ręcznika. Rozkładajmy go na urządzeniach do ćwiczeń. Na koniec nie można zapominać o piciu wody. Warto zabrać ze sobą butelkę wody mineralnej.

Rzeczy mniej oczywiste – rękawiczki do ćwiczeń, telefon

Wbrew pozorom rękawiczki na siłownie są bardzo praktyczne i przydatne. Znacznie zwiększają komfort ćwiczeń, a do tego umożliwiają pewny chwyt ciężkich hantli i sztangi. Dodatkowo chronią dłonie przed urazami, otarciami i odciskami. Na koniec warto pamiętać o zabraniu ze sobą telefonu. Wykonując długie i monotonne biegi na bieżni będziemy mogli skupić się na słuchaniu muzyki lub ciekawego audiobooka.

Kupisz je tym sklepie Fightershop.com.pl